Випускники шкіл обов'язково повинні бездоганно знати українську мову, розмовляти іноземними та вміти планувати власні витрати.

Відповідно до нової концепції оновлять шкільні програми. Для учнів молодших класів їх уже розробили. А цього року візьмуться за навчальні плани базової школи та старшокласників.

Нам важливо перейти від "школи тільки знань" до "школи не тільки знань". А школи компетентностей, які включають в себе знання і вміння їх використовувати для власних потреб, професійних і індивідуальних особистісних завдань,
– прокоментувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Крім того, в Міністерстві освіти розробляють відкриту електронну платформу з усіма новими навчальними матеріалами школи. Вони є у загальному доступі. А для дітей з окупованих територій відкрили дистанційні курси в режимі онлайн.

Раніше повідомлялося, що з 2018 року старша школа стане профільною. В міністерстві освіти планують змінити навчальну програму для учнів 10-11 класів. Також в МОН планують переглянути програми навчання для учнів 5-9 класів.