Жолобок Наталія Володимирівна (1993 – 1998 рр.) – перший директор ліцею-інтернату

Бути першим завжди важко. У системі освіти подвійно важко. А з чого усе розпочалося?
За рішенням Хмельницької обласної державної адміністрації від 26.07.1993 року, коли виникла нагальна потреба створити заклад, де б навчались талановиті та обдаровані діти із сільської місцевості, створено Хмельницький спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки, що став справжньою школою доброти і радості, утвердження в душах юнаків і дівчат високих національних, моральних та загальнолюдських цінностей.
«… Сьогодні у системі освіти України відбувається багато якісних змін. Державі потрібна молода інтелектуальна еліта, здатна швидко адаптуватись і узяти на себе відповідальність за її майбутнє…» , - слова Н.В.Жолобок. першого директора Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки стали пророчими.
Склад педагогічного колективу новоствореного закладу формувався на конкурсній основі, що сприяло приходу до ліцею кращих учителів зі шкіл міста.
Створенню ліцею передувало багато подій. Зведення самої будівлі розпочалося ще у 1990 р. і до 1993 р. не було завершено. Не маючи даху над головою, учителям та учням перші роки навчання видались досить важкими: навчалися в приміщеннях школи-інтернату (сьогодні НВК №4), ДТСААФу, сш №22, дитячого садочку №42, а проживали в різних корпусах: ПТУ №9, туристичній базі «Південний Буг». Перший випуск відбувся в 1995 році – із 117 випускників до вузів вступило 98 (83%). Другий випуск – 1996 рік, із 73 випускників стали студентами 64, це (87,5%).
Тим часом навчальний заклад міцнів і розвивався. Навчання відбувалося за профілями - філологічний, історико-правовий, фізико-математичний, хіміко-біологічний, георафо-біологічний; у 1999 році був створений військовий профіль, який проіснував 2 роки.
З метою наукового підходу до викладання дисциплін. Здобуття пільгового права при вступі, було започатковано практику міцної співпраці з такими вузами як Український державний педагогічний університет імені Драгоманова, Львівський державний університет ім.І.Я.Франка, Тенопольський педагогічний інститут, Камянець-Подільський педагогічний інститут, Харківський технологічний університет, Харківський авіаційний інститут, Львівська академія ветеринарної медицини, Український державний лісотехнічний університет, Національна академія прикордонних військ України ім.Б.Хмельницького, Київський університет "КПЇ", Хмельницький університет управління і права.


У серпні 1998 року на посаду директора Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату призначена Павлишина Валентина Миколаївна

Заклад продрвжував роботу в умовах оренди. Гостро стояло питання про забезпечення закладу власним приміщенням. Розглядались різні варіанти. І у березні 1999 року за підтримки Хмельницької обласної ради та Хмельницької державної адміністрації виходить наказ начальника обласного управління освіти Войтенка В.І. №9 «Про передачу на баланс Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату незавершеного будівництва школи-інтернату по вул.Озерній, 14». Уже 22 січня 2001 року Робочою комісією вводиться в експлуатацію І черга новобудови – гуртожиток і третина класних аудиторій. Нарешті ліцей отримав власне приміщення! Будівництво продовжувалося і поступово вводяться в експлуатацію гуртожитки, решта класних аудиторій, спортивний зал і спортивний майданчик, актова зала і їдальня. Завершилося будівництво у 2012 році добудовою окремого навчального корпусу та басейну.
Під керівництвом директора Павлишеної Валентини Миколаївни педагогічний колектив ліцею спрямовує свою роботу на створення належних умов для якісного навчання та виховання ліцеїстів, розвитку їх здібностей. Атмосфера творчості сприяє високій результативності у роботі ліцею.
Найбільшою гордістю закладу стали досягнення ліцеїстів. Серед найкращих: Шелеп’юк Андрій, 2005 р., бронзовий призер Міжнародної олімпіади з хімії, Гончарук Альона, учасник Міжнародної олімпіади з біології, 2011р., Данішевський Андрій, срібний призер VII Кубку Європи з розв’язування логічних задач, 2007 р.,
Президентськими стипендіатами стали ліцеїсти: Кривов’яз Тетяна, (укр..мова та літ., 2010 р.), Гончарук Альона (біологія, 2011 р.).
Учні ліцею гідно представляли заклад та область на Всеукраїнських турнірах: юних істориків (м.Херсон, 2004 р., м.Запоріжжя, 2005 р., м.Суми, 2006 р., м.Чернівці, 2007 р., м.Славута, 2009 р.), правознавців (м.Харків, 2006 р.), географів (м. Комсомольськ, 2008 р.), біологів (м. Новгород-Сіверський, 2008 р., м. Житомир, 2012 р.), інформатиків (м. Херсон, 2012 р.).
За версією журналу «Фокус», у 2012 році заклад посів 13 місце серед 50 найкращих закладів України за результатами ЗНО.

З серпня 2012 р. ліцей очолив Юрій Іванович Курманський

Плани на майбутнє великі, а головне перспективні вважає Юрій Іванович. Всі приміщення, де здійснюється навчальний процес, мають бути обладнані сучасною технікою, забезпечений необмежений доступ до Інтернету. Завдяки великим зузиллям Ю.І.Курманського у ліцеї створені необхідні умови для здобуття якісної середньої освіти через покращення навчально-матеріальної бази.

У ліцеї створено максимально комфортні умови життєдіяльності, які сприяють формуванню ситуації успіху, що, в свою чергу, пробуджує свідому мотивацію до самовдосконалення, саморозвитку, самореалізації кожної особистості.
Директор упевнений, що сучасний навчальний заклад має стати школою успіху, де кожен відчуває підтримку і розуміння, має потенціал для творчого зростання, вірить у власні сили.

Вже більше 20 років працює наш заклад, підтримує тільки йому властиві традиції. Набутий досвід роботи дозволяє стверджувати, що створена в ліцеї освітня система дає свої результати.

 

Back to top